Virüse Karşı Bağışıklık Sistemi Nasıl Çalışıyor ve Savaşıyor?

Virüse Karşı Bağışıklık Sistemi Nasıl Çalışıyor Ve Savaşıyor?

Bu zor dönemlerde ülkemizin de içinde bulunduğu pandemic olarak yani dünya genelinde olan corona hastalığı hakkında birçok söylenti var. Kimilerine göre yeni dünya düzeni için insan eliyle yapılmış bir virüs kimilerine göre her yüzyılda görülen bir doğal hastalık.

Nedeni ne olursa olsun şu anda bu virüs dünya çapında etkin bir halde devam etmektedir. Peki, bu virüsten nasıl kurtulabiliriz? Bu virüs ile birlikte yaşamayı öğrenmek mi yeni dünya düzenimiz.

Virüslere Karşı Yapmamız Gerekenler

Virüs dünya üzerinde çok çeşidi olan bir canlı olarak kabul etmektedir. Korona virüsü ise şu anda ne aşısı ne de herhangi bir bağışıklığı olmadığı için bu yüzden çok önemlidir. Bu sağlık sistemimizin virüse karşı nasıl bir tepki verdiği tam olarak bilinmemektedir. Kış aylarında görülen ve eskiden ölümcül olan nezle grip de gibi hastalıklarda virüsün bir çeşididir. Bu hastalıklara yönelik aşı ve tedavi yöntemleri bilindiği için artık sağlık için tehlikeli bir virüs olarak görülmemektedir.

İnsanların birçoğunun bu hastalıklara karşı bağışıklık kazanmış olması da onun bir nedenidir. Virüslere karşı en önemli olarak karşımıza iyi beslenmek ve sağlığımıza dikkat etmek geçiyor. Her bir besinin kendine göre zaten bir değeri vardır. O yüzden beslenme şeklimize çok dikkat etmemiz gerekiyor.

Vücudumuzun en önemli kaynağı olan su ihtiyacını günlük olarak karşılamak gerekiyor. Virüslerle mücadele de bağışıklık sistemimizin en önemli kaynaklarından biri olarak su görülüyor. İlaç olarak besinler en önemli bizim savunma ve bağışıklık sistemimizdir. Besin değeri yüksek olan ama bilinçsiz yapılan diyetlerden de kaçınmamız gerekir.

Diğer önemli bir olay ise vücudumuzun ihtiyacı olan uykudur. Düzenli uyumak günlük uyku ihtiyacımızı karşılamak vücudumuzun sağlık yönünden direncini de daha da arttırmaktadır.

Virüsten Nasıl Kurtulacağız?

Şu anda tam olarak belirsizlik içinde olan bu durum karşısında yeni dünya düzeni olarak hiç bir şey eskisi gibi olamayacaktır. Bu durum zaten bizim normal olarak gördüğümüz şeylerden daha da yaygın bir hale geldi. En önemli bir durum olan temizlik konusunda biraz daha bilinçlenmiş bir duruma geldik. İnanan bir insansanız eğer temizlik imanın yarısı hadisi kulağınıza küpe olmalıdır.

 

 

Diğer Makaleler

Nedir?

Ürün, 70’lerin sonlarında, savaş sırasında görev yapan askerlerde onları kötü hijyen koşullarına ...

Devamı İçin...

Özellikleri Nelerdir?

Enterosorbent yüksek etkili POLISORB – SiO2 (silisyum dioksit veya silikon dioksit olarakta bilinir.) ...

Devamı İçin...

Neden Kullanmalıyız!

Ulusal araştırmacılardan elde edilen veriler, bir ila birkaç yaş arası çocukların inek sütü proteinlerine ...

Devamı İçin...

Nasıl Kullanılır?

Polisorb su içerisinde karıştırıldıktan sonra oral yolla alınmalıdır. İçimi kolay olan nötr ...

Devamı İçin...

Sağlık Önerileri

Sorularınızı Yanıtlamak İçin Burdayız !

Soru, öneri ve şikayetlerinizi dinlemek için lütfen bize aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede konusunda uzman arkadaşımız tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

-

kart_site_alt_yeni
Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.

Tagged under: