Polisorb'u Neden Kullanmalıyız !


Ulusal araştırmacılardan elde edilen veriler, bir ila birkaç yaş arası çocukların inek sütü proteinlerine (% 85), tavuk yumurtası proteinlerine (% 62), glütene (% 53), muz proteinlerine (% 51) ve pirinç (% 50) en fazla aşırı duyarlılığı olan grup olduğunu göstermektedir.. Nadir durumlarda, karabuğday (% 27), patates (% 26), soya fasulyesi (% 26) proteinlerine karşı duyarlılığı not edebilirsiniz, en nadir olanı mısır proteinlerine (% 12) ve çeşitli et türlerine karşı duyarlılıktır (0– % 3) .

Pratik olarak herhangi bir gıda ürünü bir alerjen olabilir ve bir gıda alerjisi oluşmasının nedeni olabilir. Protein bazlı ürünlerde (hayvansal ve bitkisel kökenli proteinler içeren) protein eksprese edici duyarlılık özellikleri daha belirgindir, ancak protein içeriği ile gıda ürünlerinin alerjenliği arasında doğrudan bir ilişki gözlenmemiştir . Modern görüşe göre, gıda ürünlerine cevap olarak tüm olumsuz reaksiyonlar gıda aşırı duyarlılığı (tahammülsüzlük) terimi ile tanımlanmaktadır. Sırayla gıda alerjisine ve alerjik olmayan gıda reaksiyonlarına ayrılır. Gıda alerjisinin temeli, gıda ürünlerine reaksiyona girmenin immün mekanizmasıdır. Gıda alerjisine bağlı atopik dermatitli pediatrik hastaların % 89’unda gıda alerjisi tanısı konur. Bu tür çocuklarda, özellikle 1 yaşından itibaren, gastrointestinal alerji, alerjik enteropati veya alerjik kolit özelliklerine sahiptir ve çoğu kez karın ağrısı (kolik), şişkinlik, sahiplenme ve kusma gibi belirtilere sahiptir. Yiyecek alerjenlerinin tekrar tekrar maruz kalması kronik iltihaplanmalara neden olur ve kaşıntıya neden olan likenoid cilt lezyonlarının daha fazla oluşması ile kaşıntıya neden olur.

Aynı zamanda, alerjik olmayan tipteki gıdaların aşırı duyarlılığı, bağışıklık sisteminin katılımı olmadan da ilerleyebilir. Gastrointestinal sistem anormallikleri, enzim defektleri, histamin, tiramin, salgılayan faktörler ve diğer birçok faktörden zengin ürünler tüketildikten sonra ortaya çıkan psödoalerjik reaksiyonlardan kaynaklanabilir
Yukarıdakilere dayanarak, alerjik bozukluklarda endojen detoksifikasyon (iç kanaylı arınma/ temizlenme) gibi konunun güncelliğinin ne kadar belirgin ve önemli olduğunu ortaya koymak mümkündür.

Polisorb sorbent (koloidal silika) ‘nın alerjik reaksiyona dayanan çeşitli hastalıkların tedavisinde ve önlenmesinde kullanılmasının etkinliği, ürünün gastrointestinal sisteme giren herhangi bir alerjeni gıda ile bağlama veya salgılaması, sindirimi sırasında oluşması ile açıklanmaktadır. Polisorb ayrıca, bağırsak lümenine kan ve lenfatik kılcal damarlardan atılan alerjik reaksiyonların (dolaşımdaki immün kompleksleri, immünoglobulin E = IgE ) gelişimine katılan biyolojik olarak aktif maddeleri de bağlar ve atar.

Sağlanan tesadüf ve net kanıtlar, polisorb kullanımının bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde diyare için geleneksel tedavi modunun kullanılmasına kıyasla veya diğer aktif maddelerle karşılaştırıldığında geleneksel bir tedavi modunun eklenmesi olarak kullanılmasının daha yüksek verim gösterdiğini göstermektedir. Özellikle akut gastroenterit (salmonelloz, şigelloz, gıda zehirlenmeleri) tedavisinde ve çölyak hastalığı olan çocukların tedavisinde (glütensiz diyet ihlali durumunda), ishal süresinde önemli bir düşüş göstermiştir. Diğer klinik semptomların ve spesifik laboratuar ve mikrobiyolojik testlerin bulgularının daha hızlı çözülmesi ve hastanede kalış süresinin kısaltılmasıdır.

Dizanteri hastalarının tedavisi sırasında diyare ve bağırsak koliklerinin süresi, sadece geleneksel tedavi şeması veya bolus alba içeren ürünlerle kombine olanlara kıyasla ek polisorb tatbikatları ile önemli ölçüde azalmıştır. Mide bulantısı, kusma veya iştahsızlık gibi diğer semptomlar daha az ciddiyetle daha hızlı iyileşiyordu. Ayrıca, dışkı testi parametrelerinin önemli ölçüde daha hızlı bir normalleşmesi rapor edilmiştir. Bu sonuçlardan farklı olarak, bolus alba içeren ürünlerin ilave işlem olarak uygulanması, böyle olumlu etkiler göstermedi. Pentyuk А. tarafından çalışmalar sırasında А. ve diğ. (2008) benzer sonuçlar bildirilmiştir, Polisorb uygulamalarının salmonelloz hastası olanlarda ishal süresinin belirgin şekilde kısalması ve dışkı testi parametrelerinin daha erken normalleştirir.

Gıda zehirlenmesi olan hastaların tedavisi sırasında (baş araştırmacı – vyalov ss, 2012), geleneksel terapi ve polisorb tıbbi ürününün bir kombinasyonunun kullanılması, zehirlenme semptomlarının süresinde azalmaya neden olmuştur (1,5 ± 0,6 ila 1,8 ± 1,5 gün) veya ateş (1,3 ± 0,5 vs. 1,7 ± 0,8 gün) ve aynı zamanda bağırsak alışkanlıklarındaki anormallikler (1,8 ± 0,7 vs. 2,3 ± 0,3 gün) sadece konvansiyonel tedavi modunu kullanmaya kıyasla. Başka bir araştırmacı tarafından bildirildiği gibi (Smirnova N. V. (2007), yalnızca polisorb alan hastalarda ve polisorb ile konvansiyonel tedavinin bir kombinasyonunu alan hastalarda anlamlı bir fark gözlenmedi.

Çeşitli semptomların seyri ve özellikle ishal olmak üzere çeşitli hastalıklarda GIT işlevinin değerlendirilmesinde kullanılan çeşitli parametreler açısından yukarıda belirtilen olumlu etkiler, polisorb tıbbi ürünü kullanılarak yapılan diğer klinik deneylerle ilgili raporlardan elde edilen verilerle de doğrulanmıştır. Sağlanan veriler birbiriyle çakışır ve bebeklerde, çocuklarda ve yetişkinlerde geleneksel ishal tedavi moduna ek olarak Polisorb tıbbi ürününü kullanmanın daha yüksek etkinliğinin açık kanıtlarını içerir sadece geleneksel tedavi modunu kullanmaya veya başka aktif maddeler kullanmaya kıyasla . Özellikle akut gastroenterit tedavisinde (salmonelloz, şigelloz, gıda zehirlenmeleri) ve çölyak hastalığından muzdarip çocukların (glütensiz diyet ihlali geçmişi olan) tedavisinde yüksek verim değerleri ishal süresinde önemli düşüşler olarak gösterilmiştir.

Polisorb kullanırken advers olaylar veya herhangi bir yan etki reaksiyon gelişmesi vakası kaydedilmedi. Avantajlardan biri olarak kokusuz olması, koruyucu ve renklendirici gibi katkı maddeleri içermemesidir.

Polisorb ile 5 günlük tedavi maliyetinin farmakografik olarak hesaplanması, diğer enterosorbent kullanımları ile karşılaştırıldığında daha düşük bir maliyet göstermektedir.

Diğer enterosorbentlere (pro- ret ve retrospektif) kıyasla, istatistiksel olarak anlamlı bulgular şunları göstermiştir:

 1. Laboratuvarda teyit edilen zehirlenme parametrelerinin azalması dahil olmak üzere zehirlenme semptomlarının (bulantı, kusma, ateş) daha kısa ve daha hızlı çözülmesi (lökosit zehirlenme endeksi, orta moleküller, beyaz kan hücreleri sayılır vs.);
 2. Diyare sendromu süresinde (ortalama 1.8-2 güne kadar) daha hızlı çözülme veya azalma ve bağırsak alışkanlıklarının normalleşmesi;
 3. Azalmış ateş süresi;
 4. Patolojik nedensel ajanların bağırsaktan çıkarılması (viral ve bakteriyel);
 5. Azalan alerjik cilt döküntüleri yoğunluğu;
 6. İyileşme ve iyileşme nedeniyle hastanede kalış süresinin kısaltılması.

Sorbent kullanımının en yüksek etkileri, uygulamalarında, hastalığın ilk günlerinden beri seyrinin düştüğü görülmüştür.

Polisorb GÜVENLİ-ETKİN-HIZLI ETKİ’lir.

 • 1 yaş üzeri çocuk ve yetişkinler güvenle kullanabilirler.
 • 21 yıldır dünya pazarında aktif bir üründür.
 • Oral yolla alındıktan sonra 4 dk. İçerisinde etki etmeye başlar .
 • Alerjide semptom baskılama değil problemin ana sebebini yok ettği için tercih sebebidir..
 • Kontrendikasyonun düşük olması.
 • Hamileler ve yenidoğan bebekler doktor kontrolünde kullanabilir.
 • Ürün kalite standartlarına uygun şekilde üretilmiştir. GMP, HELAL ve CE sertifikalarıyla kalite ve güvenlik uygunluğu belirtilmiştir..

Diğer Makaleler

Nedir?

Ürün, 70’lerin sonlarında, savaş sırasında görev yapan askerlerde onları kötü hijyen koşullarına karşı korumak ...

Devamı İçin...

Özellikleri Nelerdir?

Enterosorbent yüksek etkili POLISORB – SiO2 (silisyum dioksit veya silikon dioksit olarakta bilinir.) ...

Devamı İçin...

Nasıl Kullanılır ?

Polisorb su içerisinde karıştırıldıktan sonra oral yolla alınmalıdır. İçimi kolay olan nötr tatlı süspansiyonu ...

Devamı İçin...

Sağlık Önerileri

Sorularınızı Yanıtlamak İçin Burdayız !

Soru, öneri ve şikayetlerinizi dinlemek için lütfen bize aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede konusunda uzman arkadaşımız tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

-

kart_site_alt_yeni
Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.