Koronavirüs (Covid-19)’a Karşı Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Koronavirüs (Covid-19)’a Karşı Bağışıklığı Güçlendirmek İçin Neler Yapmalıyız ?

Tüm dünya gündemine oturan koronavirüs hakkında bilinmesi gerekilen pek çok madde bulunmaktadır. Özellikle insanlar, koronovirüsten korunmak için bir takım önlemler almaktadır. Bu önlemlerin başında ise bağışıklık sistemini güçlendirici besinleri tüketme gelmektedir. Bağışıklık sistemi güçlü olan kişilerde bu virüse yakalanma riski oldukça azdır.

Bağışıklık Güçlendirici Besinler

Virüs ve pek çok hastalıklardan korunmak için alınan önlemlerden biri bağışıklık sistemini güçlendirici besinler tüketmektedir. Bağışıklık sistemini güçlendirecek besinler arasında, et, balık, yumurta, havuç, portakal gibi besinler başlıca yer almaktadır. Sağlık adına virüs ve çeşitli bakterilerden korunmak için bu besinlerin sıklıkla tüketilmesi önerilmektedir. Peynir ve yoğurt gibi protein içeren besinler de bu dönemde kişileri koronavirüsten koruyan besinler arasındadır.

Antioksidan Kaynağı A Vitamini

Günümüzde koronavirüs başta olmak üzere pek çok virüs ve hastalıktan korunmanın yolu olarak içerisinde A vitamini bulunan besinleri tüketmek gelir. A vitamininin vücudun direncini arttırdığı ve hastalıklara karşı tam koruma sağladığı bilinmektedir. Sağlık adına yapılan çalışmalarda, antioksidan kaynağı olan A vitamini besinlerini tüketen kişiler, tüketmeyen kişilere oranla daha az koronavirüs hastalığına yakalanmaktadır. Bu nedenle süt ve süt ürünleri başta olmak üzere beyaz et, kırmızı et tüketiminin düzenli yapılması sağlık adına yararlı olacaktır.

Hastalıklardan Koruyan C Vitamini

Koronavirüs hastalığına karşı tedbirli olmak isteyen kişiler içerisinde C vitamini bulunan besinleri sık sık tüketmelidir. Bu besinlerin başında, portakal, greyfurt, mandalina, limon ve havuç gelmektedir. Bu besinler vücuda bakteri ve virüs alınmasını engelleyerek, bağışıklık sistemini de güçlendirmektedir. Aynı zamanda gribal pek çok hastalığa karşı da tedavi oluşturmaktadır. Koronavirüs hastalığının yaygın olduğu bu dönemlerde kişiler yedikleri yemeklere de dikkat etmelidir.

Bol vitaminli sebze yemeklerini tüketmek kişilerin bağışıklık direncini yükselterek hastalıklara karşı koruma sağlamaktadır. Ispanak, kereviz, pırasa ve lahana yemekleri bu dönemde en çok tüketilmesi önerilen sebze yemekleridir. Aynı zamanda içerisinde D vitamini bulunan besinlerin tüketilmesi de kemik sağlığı için bu dönemlerde kişilerin ihtiyaç duyduğu besinlerden biridir. Doğal besinlerin tüketilmesi, sindirim sistemini rahatlatarak vücutta bulunan iç organların daha düzgün çalışmasını sağlayacaktır. Böylelikle kişiye virüs bulaşma riski azalmış olur.

 

 

Diğer Makaleler

Nedir?

Ürün, 70’lerin sonlarında, savaş sırasında görev yapan askerlerde onları kötü hijyen koşullarına ...

Devamı İçin...

Özellikleri Nelerdir?

Enterosorbent yüksek etkili POLISORB – SiO2 (silisyum dioksit veya silikon dioksit olarakta bilinir.) ...

Devamı İçin...

Neden Kullanmalıyız!

Ulusal araştırmacılardan elde edilen veriler, bir ila birkaç yaş arası çocukların inek sütü proteinlerine ...

Devamı İçin...

Nasıl Kullanılır?

Polisorb su içerisinde karıştırıldıktan sonra oral yolla alınmalıdır. İçimi kolay olan nötr ...

Devamı İçin...

Sağlık Önerileri

Sorularınızı Yanıtlamak İçin Burdayız !

Soru, öneri ve şikayetlerinizi dinlemek için lütfen bize aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede konusunda uzman arkadaşımız tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

-

kart_site_alt_yeni
Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.

Tagged under: