Alerji Çeşitleri ve Alerji Belirtileri Nelerdir?

By Alerji

Alerji Çeşitleri Ve Alerji Belirtileri Nelerdir?

Alerji, başlı başına kişilerin bünyesinde var olan rahatsızlıklardan biridir. Günümüzde pek çok farklı alerji çeşidi bulunmaktadır. Bu alerjiler kişiden kişiye değişiklik göstermektedir. Alerjinin belirtileri küçük yaşta kendini belli ederek fark edilmeye başlanır. Özellikle kronik alerjisi olan kişilerde bebeklikten alerji teşhisi konulmaktadır. Alerjinin, kronik alerji, akut alerji, rinit, astım gibi çeşitleri bulunmaktadır.

Kronik alerji kişinin doğumu ile bünyesinde var olan alerji çeşitlerinden biridir. Böylelikle bebeklikten belirti göstererek teşhis konulmaktadır. Bunun yanı sıra rinit alerji halk arasında bahar nezlesi olarak bilinmektedir. Bu alerjinin belirtileri ise mevsim değişikliğinde kendini göstermektedir. Akut alerji gibi diğer alerjiler ise kişiden kişiye değişen belirtilere sahiptir. Günümüzde bağışıklık sistemine ve dış etkenlere göre de akut alerjinin belirtileri farklılık göstermektedir.

Rinit Alerji Belirtileri Nelerdir?

Alerji çeşitlerinin başında yer alan rinit alerji mevsim değişikliği nedeni ile meydana gelmektedir. Kişilerde öksürük, gözde, burunda ve boğazda kaşınma hissi, hapşırma, burun akıntısı ve ciltte kızarıklıklar görülmektedir. Aynı zamanda alerjinin ileri safhalarında boğazda gıcık hissi, öksürükte artış ve gözlerde bulanık görme durumu da meydana gelmektedir. Bazı rinit alerjiler ise hayvan tüylerine karşı oluşarak aynı belirtiler kendisini göstermektedir.

Alerjik Astım Nedir?

Genetik olarak kişilerde kendini belli eden rahatsızlıklardan biri alerjik astımdır. Bu durum bronşların alerjiye karşı oluşturduğu bir savunma sistemi olarak da bilinmektedir. Boğazda kuruluk hissi, öksürme, nefes almada zorlanma ve göğüs sıkışması durumları alerjik astımın belirtileri arasındadır.

 

 

 

Diğer Makaleler

Nedir?

Ürün, 70’lerin sonlarında, savaş sırasında görev yapan askerlerde onları kötü hijyen koşullarına ...

Devamı İçin...

Özellikleri Nelerdir?

Enterosorbent yüksek etkili POLISORB – SiO2 (silisyum dioksit veya silikon dioksit olarakta bilinir.) ...

Devamı İçin...

Neden Kullanmalıyız!

Ulusal araştırmacılardan elde edilen veriler, bir ila birkaç yaş arası çocukların inek sütü proteinlerine ...

Devamı İçin...

Nasıl Kullanılır?

Polisorb su içerisinde karıştırıldıktan sonra oral yolla alınmalıdır. İçimi kolay olan nötr ...

Devamı İçin...

Sağlık Önerileri

Sorularınızı Yanıtlamak İçin Burdayız !

Soru, öneri ve şikayetlerinizi dinlemek için lütfen bize aşağıdaki formdan iletişim bilgilerinizi bırakın, en kısa sürede konusunda uzman arkadaşımız tarafınıza dönüş sağlayacaktır.

-

kart_site_alt_yeni
Sitemizde alışveriş yaparken girdiğiniz bilgiler 256 bit'lik SSL kullanılarak şifrelenmekte ve bilgilerinizin güvenliği maksimum düzeyde tutulmaktadır.

Tagged under: